Zasklenenie budovy síce pôsobí neskutočne elegantne a štýlovo, no na druhej strane daný postup nepôsobí práve prakticky či funkčne a táto predstava so sebou prináša niekoľko značných problémov. Spomeňme napríklad sezónne počasie a jeho neblahý účinok, kedy počas zimného obdobia uteká von všetko teplo a naopak, počas letných dní sa budova stáva zdrojom nahromadeného tepla. S týmito problémami sa stretneme najmä v prípade, ak zasklenenie tvorí jednovrstvové sklo a je v podstate známe, že tento jednoduchý variant nestačí.
Populárnou voľbou sa preto stávajú ažniekoľkovrstvové, respektíve izolačné minimálne dvoj, ideálne trojsklá, pričom k takýmto preskleneným fasádam sa dokonale hodia hliníkové systémy, respektíve hlinikove fasady.
Takéto presklenené fasády sa stávajú módnym hitom a znakom moderných budov. Je totiž podstatné spomenúť dnešné zdravé trendy vraviace o priepustnosti svetla do interiérov, pričom vieme, že pravidelný prísun denného svetla je pre naše zdravie a celkový pocit potrebné pozitívum. Na druhej strane ide aj o riešenie otázky úspory za osvetlenie, prakticky znižujeme potrebu využívať svetelné produkty.
Sklo ako populárny stavebný materiál a rastúci trend
Tento materiál už nezdobí iba menšie dekoračné pomôcky, ale stal sa serióznym a stále žiadanejším stavebným materiálom. Dnes ho tak nájdeme aj v architektúre, nakoľko pôsobí originálnymi vlastnosťami zodpovednými za krásny dizajn, respektíve pútavú vizuálnu stránku, ale aj za jeho univerzálnu, teda prispôsobivú vlastnosť a možnosť rôznorodého využitia. Takisto pripomeňme jeho estetické vlastnosti a čistý, elegantný vzhľad.
Jednou z priorít konkrétneho materiálu je už spomenutá schopnosť prepúšťať prirodzené svetlo a pokiaľ je zaskelená fasáda správne navrhnutá, dopraje vám spoľahlivé izolačné vlastnosti, pričom sa zamedzí zbytočnému úniku tepla v zime a naopak počas slnečných dní budú naše priestory zdravo osvetlené. Takisto oceníme číry dizajn, respektíve číre sfarbenia skla, ktoré sa však pribúdajúcou hrúbkou môže meniť.